Najczęściej zadawane pytania

 

Czego się spodziewać podczas pierwszego spotkania?

Pierwsze spotkanie lub kilka pierwszych spotkań (najczęściej do 3), służy konsultacji – wstępnym ustaleniu tego, z czym będziemy pracować, jaki mamy cel pracy, ile ta praca będzie trwała, jak będzie przebiegała, itp. To także czas, w którym mamy szansę się lepiej poznać i zacząć tworzyć relację opartą na pełnej akceptacji, bezpieczeństwie, szacunku. Konsultacja jest także momentem, w którym możesz sprawdzić, jak Ci jest w relacji ze mną i świadomie zdecydować o naszej współpracy lub wyborze innej terapeutki-/ty.

 

Ile trwa psychoterapia?

Psychoterapia może być krótkoterminowa (trwa zazwyczaj do kilku miesięcy) lub długoterminowa (do kilku lat). O tym, jaki rodzaj psychoterapii będzie właściwy dla Ciebie, zdecydujemy wspólnie podczas konsultacji.

 

Czy psychoterapeutę obowiązuje poufność?

To, czy uczestniczysz w terapii, jak również to, co się dzieje w jej trakcie, jest objęte poufnością. Oznacza to, że nie udzielam żadnych informacji na ten temat ani Twojej rodzinie, ani współpracownikom, ani przyjaciołom itd., chyba, że zdecydujesz inaczej.

Wyjątkiem są sytuacje, kiedy Twoje życie lub życie innych osób jest zagrożone. Omawiamy to podczas zawierania kontraktu psychoterapeutycznego.

 

Czy psychoterapia mi pomoże?

Nie ma ani metod, ani psychoterapeutów odznaczających się stuprocentową skutecznością. Dlatego nie jestem w stanie dać Ci żadnych gwarancji. Mogę Cię jednak zapewnić, że użyję swojego doświadczenia, wiedzy, energii i empatii, żeby stworzyć dla Ciebie miejsce i relację, gdzie poczujesz się bezpiecznie, swobodnie, doświadczysz bezwarunkowej akceptacji. Wszystko po to, żeby psychoterapia była dla Ciebie przestrzenią możliwości. To, jak ją wykorzystasz, zależy już tylko od Ciebie – ja na pewno będę Cię wspierać do czerpania z niej pełnymi garściami.

 

Jak często odbywają się sesje?

Sesje psychoterapii odbywają się raz w tygodniu – w tym samym dniu, o stałej porze.

 

Ile kosztuje psychoterapia?

Każda sesja trwa 50 minut i kosztuje 150 zł (płatność gotówką w gabinecie lub przelewem. W przypadku pierwszej konsultacji odbywającej się online, proszę o płatność przed ustalonym terminem sesji).

 

Co to jest psychoterapia Gestalt?

Zapraszam Cię po więcej informacji do Czytelni (kliknij tutaj)

 

W przypadku innych pytań – jestem do dyspozycji: kontakt@patrycjakoszala.pl